Duna Verde - průvodce

Duna Verde – zelená oáza jenom krůček od moře

Duna Verde je pravděpodobně nejmladší letovisko, které se nachází na severním Jadranu. Začalo se rozvíjet v 60-70. letech 20. století a brzy se stalo populární prázdninovou oblastí plnou hotelů, apartmánů a golfových hřišť. Leží asi 10 km od Caorle a zhruba 50 km od Benátek. Je označováno jako nejzelenější, a díky své nedlouhé historii, nejmodernější a nejelegantnější lokalita Benátské riviéry. Již od počátku bylo letovisko Duna Verde budováno s cílem vytvořit klidnou lokalitu jako alternativu větším městům typu Caorle, Bibione či Lignano. Typické pro toto letovisko je kruhovitý tvar samotného centra. Marně byste hledali hlavní náměstí nebo ulici, je zde jen pár obchůdků, barů, restaurací a pizzerií. Ale ve večerních hodinách se maličké centrum promění v pěší zónu s programem pro zdejší turisty. Konají se zde trhy s oblečením, biotrh, degustace místních farmářů, koncerty, animace pro děti, atd.

Ubytovaní v Duna Verde

Letovisko Duna Verde bylo navrženo velmi promyšleně, což dokazují široká prostranství, dostatek prostoru a především mnoho zeleně. Největším plusem jsou však velmi moderní apartmány a vilky, jež jsou velmi vkusně a funkčně vybaveny a často disponují velkými zahradami a bazény.

V Duna Verde se nachází mnoho parků a zahrad, kde najdete vzrostlé stromy, především pinie, které poskytují příjemný stín v horkých letních dnech. Ale i zde naleznete malé uličky lemované restauracemi, bary a obchůdky.

Sportovní vyžití

Duna Verde nabízí celou řadu sportovního vyžití, v okolí je celkem 20 km cyklistických tras. Cyklisty a milovníky in-line bruslí jistě potěší, že se po krásné cyklostezce dostanou až do městečka Caorle. Místo je vhodné pro jogging, jízdu na kolečkových bruslích, najdete zde tenisové kurty a 2 km odtud, v Pra Delle Torri, 18-ti jamkové golfové hřiště. Pláž je písčitá s jemným světlým pískem a přímo na pláži se návštěvníkům nabízí celá řada sportovních aktivit: potápění, parasailing, windsurfing, pronájem šlapadel, lodiček a kánoí, můžete si zahrát plážový volejbal nebo fotbal. Pro děti jsou i v tomto letovisku různé atrakce nebo můžete navštívit Caorle, kde lze jít do aquaparku, lunaparku nebo na skákací hrady.

Pláže

Letovisko Duna Verde se pyšní tím, že má devět kilometrů dlouhé písečné pláže, kterým se přezdívá „zlaté“, kvůli svému zlatavému písku a které lákají k procházkám. Pláž je veřejná, tedy zdarma bez lehátek a slunečníků nebo za poplatek (v části s plážovým servisem, tj. s lehátky a slunečníky). Na pláži jsou dětské koutky s houpačkami, plastovými stolky, prolézačkami, atd. Pláže jsou udržované a vyznačují se pozvolným vstupem do moře. Toto místo zaujme ty, kteří preferují spíše klidné oblasti pro odpočinek nebo rodiny s dětmi.Eraclea Mare – zelená perla Jadranu

Eraclea Mare je jedno z nejmladších letovisek severního Jadranu, které můžeme doporučit všem, kteří hledají místo pro svoji dovolenou, které je ideálním spojením ubytování v moderních apartmánech na dosah přírody. Pobřeží je lemováno dlouhými piniovými háji a disponuje plážemi se zlatavým pískem. Kromě zařízených pláží nabízí toto letovisko svým návštěvníkům i nerušená zákoutí na hranici písku a vzrostlých pinií. V Eraclea Mare najdete dostatek míst kde se můžete občerstvit, dobře najíst nebo jen tak posedět v místních kavárnách a restauracích. Za zábavou a nočním životem ovšem musíte zajet do nedalekého městečka Eraclea nebo Caorle.

Pláže

Pláže disponují zlatavým pískem, a pokud Vás omrzí slunění, můžete si zahrát plážový volejbal, tenis, zaplachtit si, vyzkoušet windsurfing nebo se zúčastnit různých organizovaných her. Velmi oblíbené jsou vyjížďky na koni nebo cyklistické stezky v srdci přírody.

Proč právě Eraclea Mare

První věc,  kterou uvidíte, když přijíždíte do Eraclea Mare jsou pinie, které se táhnou asi tři a půl kilometru a které oddělují pláž od městečka. Pláž je velmi pozvolná, s malými přírodními dunami a vytváří příjemnou a relaxační krajinu. Přítomnost borovic dělá úplné divy s klimatem Eraclea Mare ve všech ročních obdobích, zejména v létě je vzduch vždy svěží a voní borovicovou pryskyřicí. Eraclea Mare, byť je to malé letovisko, nabízí veškeré pohodlí a komfort moderního turistického střediska. Většina z tamního ubytování: hotelů, apartmánů, bungalovů a kempů jsou obklopené zelení a ponořené v borovicovém lese, který dělá z Eraclea Mare jedinečné a fascinující místo pro vaši dovolenou.

Ve večerních hodinách si nenechte ujít centrum letoviska Eraclea Mare a jeho pěší zónu. Nabízí příjemné procházky podél hlavní ulice, mnoho obchodů, barů, restaurací, pizzerií a cukráren.

Eraclea Mare..místo kde vzduch voní solí :-)