Alba Adriatica - průvodce

Region Abruzzo

Oblast Abruzzo představuje jednu z nejatraktivnějších turistických destinací v Itálii s nejkrásnějšími národními parky, kde moře, hory, historie a tradice nadále žijí v harmonii. 130 km dlouhé pobřeží nabízí nejrůznější scenérie, které uspokojí velmi odlišné chutě: nádherné modré moře, dlouhé pláže s jemným pískem, vysoké útesy, štěrkové pláže s divokými úseky, harmonie krajiny, která ukrývá starožitné města slavné svým uměním, středověké citadely nebo osamělé venkovské kostely s nádhernými freskami.

Oblast Abruzzo tvoří obraz velké rozmanitosti a kouzla.  Je to pestrý, živý a moderní region s jedním z největších přírodních parků a rezervací v celé Evropě.

Alba Adriatica - dovolená pod palmami

Alba Adriatica je považována za jedno z nejznámějších přímořských letovisek na pobřeží Abruzzo, s velkým písčitým pobřežím a cyklotrasou vedenou rovnoběžně s pobřežím umožňující jízdu na kole po stezce, která je dlouhá více než 20 km.

Alba Adriatica je proslulá a pohostinná turistická lokalita nacházející se na severu regionu Abruzzo, známého jako "Stříbrná pláž" ("Spiaggia d'argento") známá pro svou 3 km dlouhou pláž s jemným pískem, která se v mírném svahu rozkládá na 100 metrů od moře.

Moře je charakterizováno písečnými a mělkými útvary a v roce 2001 získalo cenu v programu Modrá vlajka Evropy, který odměňuje a zdůrazňuje nejčistší a nejlépe organizované pláže, co se týče bezpečnosti a služeb.

Ale Alba Adriatica není jen moře - je to ideální místo jak pro ty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou, tak pro ty, kteří dávají přednost aktivnějšímu a dynamičtějšímu strávení dovolené. Lidé, kteří navštíví Alba Adriatica, najdou kilometry cyklostezek, pěší trasy a příjemné promenády mezi palmami a borovicemi, kde si můžete jít zaběhat, projet se na kolečkových bruslích nebo se jen tak procházet.

K dispozici je také řada moderních nákupních center a sportovních zařízení: tenisové kurty, fotbalové hřiště, windsurfing, vodní lyžování, tělocvičny a plážová zábava, diskotéky, hospůdky, pěkné pouliční trhy, soukromé italské pláže s živou hudbou.

Je samozřejmé, že nemůžeme vynechat kulturní a gastronomické aspekty: během mnoha místních akcí se Alba Adriatica a její okolí stávají rájem pro ty, kteří mají rádi autentickou chuť typické kuchyně a kultury Abruzzese.

Ubytovat se můžete v některém z hezky zařízených apartmánů, které se nachází přímo u moře nebo v docházkové vzdálenosti, proto je toto místo ideální nejen pro rodiny s dětmi. 

Tortoreto

Tortoreto Lido pro přírodní krásy, klimatické podmínky a zařízení pro pohostinství nadále potvrzuje kvalitu cestovního ruchu. Od roku 1998 do současnosti nepřetržitě získává "modrou vlajku". Je vyhlášeným ideálním místem pro strávení nezapomenutelné dovolené s péčí o velké i malé hosty. Čtyřkilometrová široká pláž s jemným zlatým pískem činí Tortoreto Lido jedním z nejkrásnějších letovisek na pobřeží Abruzzo.

Jeho promenáda obklopená palmami, borovicemi a oleandry přímo vybízí k procházkám. Pod modrou oblohou můžete strávit úžasné dny ve vodním parku "Onda Blu" s rozlohou 120 000 m2.

Doporučujeme navštívit Tortoreto Alto, středověké staré město plné posvátných budov, ale také proslulé svými pizzeriemi, hospůdkami a malebnými malými restauracemi, kde můžete ochutnat starodávnou chuť pokrmů z oblasti Abruzzo. Tortoreto Alto, které se nachází jen 5 km od Tortoreto Lido, je starobylou a historickou vesnicí, která vznikla v římských dobách.